KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15705035
nr 1570 5035
Sven Olof Rosén
(1908-1982), Sverige
Oljemålning, "Le Concierge" ("Portvakten"). Signerad, daterad Paris 37. Olja på duk, 73x54 cm, yttermått inklusive ram: 82x63 cm
Sven Olof Rosén, svensk målare och grafiker född 1908, död 1982.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 16 oktober 2023
kl 19:01:52
16/10 18:14:55
Sven Olof Rosén
Läs mer om Sven Olof Rosén